Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Fotbalisté Jindřichova Hradce rozstříleli Novou Včelnici pěti góly

08.06.2018
Pro Jindřichův Hradec to byla pohodová neděle. Do Nové Včelnice to má, co by kamenem dohodil, a navíc si odváží jasné vítězství 5:1. Kvalita byla od začátku na straně mužstva Marka Černocha a když domácí nevyužili zkraje duelu slibný brejk, přišla standardní situace Hradce a důraz ve vápně, který skončil v 12. minutě brankou Vojtěcha Prince – 0:1. Včelnice dokázala na úvodní gól poprvé a naposledy v zápase odpovědět, Tučkův centr usměrnil přesně hlavou Lubomír Šlapanský – 1:1. Domácí dopředu nehráli špatně, problém byl v obranné činnosti. „Stáli jsme daleko od hráčů. To bylo ukázkově vidět při brance na 1:2, Filip Votava si to tam kolem beků posunul, protože měl až moc volného prostoru. To jsme chtěli do druhé půle změnit,“ okomentoval domácí lodivod Radek Vajda situaci ze 35. minuty.

Plány na zdramatizování zápasu ale vzaly za své relativně brzy po změně stran, obránce Vaš byl na hřišti sotva dvě minuty, když podklouzl a nabídl Filipovi Votavovi druhou zápasovou trefu – 1:3. Postupem času Včelnici docházely síly, chyběla přesnost v útočné fázi i finální přihrávka. Toho Hradec dokázal ještě dvakrát využít a brankami střídajících Cettla a Chalupského stanovil konečné skóre na 1:5.

TJ Nová Včelnice - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 1:5 (1:2)

Branky: 29. Šlapanský – 35. a 47. Votava, 12. Princ, 78. Cettl, 84. Chalupský. Rozhodčí: Jarolím - Klátil, Koranda. Delegát: Vrzal. Bez karet. Diváků: 178.
N. Včelnice: Holický – Šlapanský, Blažek, Jaroš, Tuček – Petráš, Pivko (56. Vokuš), Mareš (70. Hornát), Didek (46. Vaš) – Pacholík, Nebeský. Trenér Radek Vajda.
J. Hradec: Hejníček – Šmíd (86. Chyška), Völfel (46. Králíček), Beránek, Šenkýř – Kučera (70. Cettl), Blažek (81. Nováček), Koutný, Votava – Toman, Princ (60. Chalupský). Trenér Marek Černoch.