Fotbalisté Jindřichova Hradce přehráli soběslavský Spartak

10.10.2018
Domácí začali utkání o trochu vlažněji, než by se v derby dalo očekávat. Důvodem mohla být i absence zraněných klíčových hráčů, například Suchana, Mazoucha či dlouhodobě Boháče. Přesto šli do vedení, když nepříliš povedenou střelou překonal z přímého kopu kousek za vápnem chybující Hulíka, jemuž vypadl míč z rukavic, nejčastější soběslavský střelec Filip Vaněk – 1:0. Soběslav se poté pustila do hry s veškerou vervou, soupeř úspěšně odpovídal, bylo na co se dívat. Svižný fotbal přinesl i řadu příležitostí, zejména na straně domácích, ale těm jakoby jednobrankový náskok stačil. Svoje šance zazdil třeba Nohava, ale zejména Dvořák, který ke své škodě střeleckou formu stále hledá. A přišla strašidelná pětiminutovka, jak trefně poznamenal vedoucí mužstva Soběslavi Michal Lemberka. Nejprve srovnal skóre Michal Völfel, když jeho hlavička po rohu byla nejpřesnější – 1:1. O pár chvilek později se uplatnil rychlonohý Martin Toman. Před jeho průvanem nestačili beci Soběslavi zavřít okno a Kuník jeho pohotovou bombu k tyči snad ze třiceti metrů nestačil vytěsnit – 1:2. Už předtím řešil podobnou situaci, ale s lepším výsledkem. Určitě na tohle nebezpečí své spoluhráče upozorňoval, ale pak si mohl jenom říct, že je to marný, je to marný…

Druhé dějství už vypadalo ze strany domácích přece jenom daleko svižněji. Pokračovali ve svých kombinacích a díky tomu si zařídili i stálý pobyt před Hulíkovou brankou. A už po osmi minutách byli odměněni vyrovnáním. Po jednom z řady rohových kopů se prosadil přesně hlavičkující Aleš Kutner – 2:2. Jenže zároveň s dorovnáním skóre museli spartakovci reagovat i na změnu taktiky hostů. Ti byli nuceni ke střídání, a to se muselo projevit i na stylu hry. Ta byla najednou daleko jednodušší a rychlé brejky mnohem nebezpečnější. Na to Soběslav marně hledala zbraň. Využil to znovu Martin Toman. Po krásné akci Kučery, který dostal míč před vlastní šestnáctkou, pláchl všem po lajně, přesně odcentroval z pravé strany před soběslavskou branku, kam si naběhl hradecký útočník a bylo vymalováno – 2:3. Závěr už si Hradečtí pohlídali a radovali se z dalšího vítězství v regionálním derby.

Spartak Soběslav - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910  2:3

Branky: 18. Vaněk, 53. Kutner – 37. a 88. Toman, 34. Völfel. Rozhodčí: Švagr – Machýček, Babka. Delegát: Hanzal. ŽK: 2:0 (Vaněk, Kutner). Diváků: 260.
Soběslav: Kuník – Maršík, Bouchal, Chotovinský, Hromada – Zeman, Podráský, Nohava, Vaněk – Kutner, Dvořák (75. Smetana). Trenér: Radek Hajič.
J. Hradec: Hulík – Blažek, Jáša, Völfel, Řehoř (51. O. Černoch) – Kučera, Jindra, Votava, Chalupský, Janák (91. Cettl) – Toman (93. Princ). Trenér: Marek Černoch.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jindřichohradecka