Dačice utrpěly v Jindřichově Hradci pořádný debakl

08.06.2018
Krajský přebor se nezadržitelně blíží do konce. 28. kolo odstartovalo derby zápasem u Vajgaru, kde domácí Hradec hostil poslední Centropen Dačice. V příštím ročníku KP už ani jeden tým diváci neuvidí.

Už začátek střetnutí napovídal, že to nebude jen tak nějaké utkání. Postavení v tabulce hovořilo jasně pro domácí, kteří to také dokazovali. Neuběhlo ani pět minut a Martin Toman společně s Vítem Kučerou se stačili zapsat do tabulky střelců. Poté domácím trochu zkomplikoval situaci Martin Janák, který snížil po špatné práci stoperů a gólmana na rozdíl jediného gólu. A skóre mohl srovnat Jindra, ale svoji šanci neproměnil. Takže hrozící nebezpečí Jindřichohradecké probudilo a rozjeli to na plný pecky. Do konce poločasu stačili nastřílet další góly, když se navíc ke dvěma už osvědčeným kanonýrům přidal i Jiří Chalupský. Svůj hattrick tak uzavřel rychlonohý Toman, který svůj bývalý klub nešetřil.

Ani přestávka nepřerušila chod jindřichohradeckého brankostroje a skóre v jejich prospěch utěšeně narůstalo. Dačice sice zbraně nesložily, za což jim patří uznání, ale místní úzkokolejku neuměly vykolejit. Další góly padaly po přímočarých akcích, na které hosté nestačili reagovat. Celkem unavený ukazatel skóre si nakonec mohl dáchnout za stavu 12:1. Čtyřmi góly se blýskli Martin Toman a Vít Kučera. Divize ano, spolupráce ne Hradec se v týdnu oficiálně přihlásil do divize. „Poté, co Želeč tuhle nabídku odmítla, my jsme ji přijali a už jsme přihlášku podali,“ odpověděl na náš dotaz trenér Marek Černoch. Nechybělo mnoho a oba sobotní protivníci mohli navázat úzkou spolupráci na poli seniorského fotbalu. „Padl návrh, že by Dačice mohly být naším béčkem. Přišel s tím soupeř, a my jsme tím souhlasili. Jenže potom si asi Dačice uvědomily, že by se svým kádrem prakticky spadaly pod nás, a to by jim mohlo přinést značné komplikace jak u dospělých, tak i u mládeže. Proto od svého návrhu odstoupili,“ vysvětlil Černoch. Milan Točík, předseda Dačic, k tomu poznamenal: „Je pravda, že jsme s Jindřichovým Hradcem jednali o tom, že náš tým by mohl být jeho béčkem. Ale mělo to jeden háček, naši dorostenci by nemohli nastupovat za naše chlapy.“

FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 - Centropen Dačice 12:1 (5:1)

Branky: 2., 22., 51. a 66. Toman, 4., 28., 71. a 76. Kučera, 56. a 80. Votava, 29. Chalupský, 79. Koutný – 7. Janák. Rozhodčí: Žemlička – Kaštánek, Reisner. Delegát: Bicek. ŽK: 1:0 (Beránek). Diváků: 100.
J. Hradec: Hejníček – Šenkýř, Völfel (79. Králíček), Beránek, Blažek (55. Šmíd) – Kučera, Koutný, Cettl (55. Chyška), Votava – Chalupský (61. Princ), Toman (80. Nováček). Trenér Marek Černoch.
Dačice: Zejda – Máša, Celý, Kněžínek, Svoboda – Šimánek, Křivánek, Benda, Janák – Smejkal, Jindra. Trenér Dušan Lovětínský.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jindřichohradecka